Brazilija ir viena kavos plantacija

Pirmosios kavos plantacijos atsirado Prancūzijos Gvianoje ir pirmą kartą buvo atvežtos į Beleną (Parą) 1727 m., tačiau aktyviai auginama kava tapo tik 18 amžiaus pabaigoje. Po šimto metų Brazilijai priklausė 80% pasaulyje eksportuojamos kavos. Taip pat ir dabar Brazilijoje randasi didžiausios pasaulyje kavos auginimo teritorijos, ši šalis gamina 30% visos pasaulinės prekybos kava apimties.

Kavos auginimo teritorijos randasi Minas Žeraiso, San Paulo, Paranos, Rio de Žaneiro, Espirito Santo, Bahijos, Perambuko valstijose tarp 200 ir 800 metrų aukštyje virš jūros lygio. Brazilijoje yra apie 230,000 oficialių kavos auginimo plantacijų (Fazendų). Šiose plantacijose auginamos 80% tradicinių Arabikos rūšių, tokių kaip Old Bourbon, Typica, Mondo Novo, Sumatra, Catuai AmareloCatuai Vermelho, Maragogype, naujesni įvairiarūšiai, tokie kaip Catimor arba Bourbon Amarelo, taip pat Robustos pupelių rūšis Conillon, kurios skirtumas nuo Afrikos ir Indijos Robustos pupelių akivaizdus.

Pagal 2013/2014 metų duomenys, sezono metu Brazilijoje buvo surinkta 53 700 000 maišų kavos, kiekvieno maišo svoris po 60 kg. Virš penkiasdešimt trijų milijardų maišų kavos pupelių! Ir tai yra tik 30% pasaulio rinkos.

Pjūties sezonas trunka nuo kovo iki spalio. Atrankinės pupelės skinamos rankomis, o kitos apdorojamos specializuotos technikos pagalba. Po derliaus nuėmimo, kavos pupelės nuplaunamos ir nusausinamos. Siekiant išsaugoti augalus, derliaus nuėmimas daromas kas dvejus metus.

Brazilijos kavos klasifikuojamos ir aprašomos labai išsamiai; informacija apie kilmę, rūšį, perdirbimo metodą, defektus, skonį, dydį, spalvą ir skrudinimo metodą paprastai būna prieinama.

Vienoje Brazilijos kavos plantacijoje žalias kavos pupeles perka vienas iš didžiausių žalios kavos importuotojų Europoje kompanija Blaser Trading AG, įsikūrusi Šveicarijoje. Šį kompanija valdo prekinį ženklą Blasercafe, gerai žinomą tarp turtingųjų užgaidų. O sukurtos kavos puokštės iš pupelių, surinktų iš viso pasaulio tiesiog užburia savo skoniais ir aromatais. Apart kavos mišinių, kitaip vadinamų Blend, Blasercafe skrudina vienos rūšies kavos pupeles, tai yra rūšinės pupelės iš Platinum linjos, vienos iš jų yra Brasil Corazon. Apie Blasercafe mes pakalbėsime kituose straipsniuose, o dabar grįžtame prie kavos plantacijos iš kurios kavą perka Blasercafe.

Kavos plantacija: Fazenda Monte Alegre

Regionas: Monte Gerais

 

Derliaus sezonas: Nuo gegužės iki rugsėjo.

Sezono metu dirbančių žmonių fazendoje: 1500 žm. Ne sezono metu 400 žm.

Plantacijoje per metus surenkama 70 000 maišų ( vieno maišo svoris 60kg )

Iš šitos plantacijos yra perkamos kavos pupelės Brazil Arabica unw. Sul de Minas NY2, screen 17/18, Faz.Monte Alegre, CSC. Aukščiausios kokybės kava. Tai įrodo CSC sertifikatas. Trumpas pavyzdys, kad gauti Caffe Specialiti sertifikatą, reikia kasmet kavos pupeles įvertinti iš naujo, tai yra labai griežtas kokybės kriterijus.

Šiam kartui tiek, o kavą Brasil Corazon iš kavos plantacijos Fazenda Monte Alegre galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Pirkite, skanaukite, vaišinkite draugus ir svečius 🙂 Ačiū už dėmesį.

PARDUOTUVĖ

 

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

Du musst angemeldet sein um hier zu kommentieren