Įdomybės#Naujienos#Aktualijos

Pirmosios kavos plantacijos atsirado Prancūzijos Gvianoje ir pirmą kartą buvo atvežtos į Beleną (Parą) 1727 m., tačiau aktyviai auginama kava tapo tik 18 amžiaus pabaigoje. Po šimto metų Brazilijai priklausė 80% pasaulyje eksportuojamos kavos. Taip pat ir dabar Brazilijoje randasi didžiausios pasaulyje kavos auginimo teritorijos, ši šalis gamina 30% visos pasaulinės prekybos kava apimties.

Kavos auginimo teritorijos randasi Minas Žeraiso, San Paulo, Paranos, Rio de Žaneiro, Espirito Santo, Bahijos, Perambuko valstijose tarp 200 ir 800 metrų aukštyje virš jūros lygio. Brazilijoje yra apie 230,000 oficialių kavos auginimo plantacijų (Fazendų). Šiose plantacijose auginamos 80% tradicinių Arabikos rūšių, tokių kaip Old Bourbon, Typica, Mondo Novo, Sumatra, Catuai AmareloCatuai Vermelho, Maragogype, naujesni įvairiarūšiai, tokie kaip Catimor arba Bourbon Amarelo, taip pat Robustos pupelių rūšis Conillon, kurios skirtumas nuo Afrikos ir Indijos Robustos pupelių akivaizdus.

Pagal 2013/2014 metų duomenys, sezono metu Brazilijoje buvo surinkta 53 700 000 maišų kavos, kiekvieno maišo svoris po 60 kg. Virš penkiasdešimt trijų milijardų maišų kavos pupelių! Ir tai yra tik 30% pasaulio rinkos.

Pjūties sezonas trunka nuo kovo iki spalio. Atrankinės pupelės skinamos rankomis, o kitos apdorojamos specializuotos technikos pagalba. Po derliaus nuėmimo, kavos pupelės nuplaunamos ir nusausinamos. Siekiant išsaugoti augalus, derliaus nuėmimas daromas kas dvejus metus.

Brazilijos kavos klasifikuojamos ir aprašomos labai išsamiai; informacija apie kilmę, rūšį, perdirbimo metodą, defektus, skonį, dydį, spalvą ir skrudinimo metodą paprastai būna prieinama.

Vienoje Brazilijos kavos plantacijoje žalias kavos pupeles perka vienas iš didžiausių žalios kavos importuotojų Europoje kompanija Blaser Trading AG, įsikūrusi Šveicarijoje. Šį kompanija valdo prekinį ženklą Blasercafe, gerai žinomą tarp turtingųjų užgaidų. O sukurtos kavos puokštės iš pupelių, surinktų iš viso pasaulio tiesiog užburia savo skoniais ir aromatais. Apart kavos mišinių, kitaip vadinamų Blend, Blasercafe skrudina vienos rūšies kavos pupeles, tai yra rūšinės pupelės iš Platinum linjos, vienos iš jų yra Brasil Corazon. Apie Blasercafe mes pakalbėsime kituose straipsniuose, o dabar grįžtame prie kavos plantacijos iš kurios kavą perka Blasercafe.

Kavos plantacija: Fazenda Monte Alegre

Regionas: Monte Gerais

 

Derliaus sezonas: Nuo gegužės iki rugsėjo.

Sezono metu dirbančių žmonių fazendoje: 1500 žm. Ne sezono metu 400 žm.

Plantacijoje per metus surenkama 70 000 maišų ( vieno maišo svoris 60kg )

Iš šitos plantacijos yra perkamos kavos pupelės Brazil Arabica unw. Sul de Minas NY2, screen 17/18, Faz.Monte Alegre, CSC. Aukščiausios kokybės kava. Tai įrodo CSC sertifikatas. Trumpas pavyzdys, kad gauti Caffe Specialiti sertifikatą, reikia kasmet kavos pupeles įvertinti iš naujo, tai yra labai griežtas kokybės kriterijus.

Šiam kartui tiek, o kavą Brasil Corazon iš kavos plantacijos Fazenda Monte Alegre galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Pirkite, skanaukite, vaišinkite draugus ir svečius 🙂 Ačiū už dėmesį.

PARDUOTUVĖ

 

Keli patarimai, kaip išsirinkti kavos aparatą namams.

Kartais būna sunku apsispręsti, kokį kavos aparatą išsirinkti, tuo labiau kai dabar rinkoje jų gausa. Pradžiai Jūs turite žinoti pagrindinius kriterijus būsimam kavos aparatui, kuriais remiantis bus papraščiau išsirinktį tinkamą variantą. Ar kavos aparatas kavą ruoš iš šviežiai sumaltų kavos pupelių, iš kavos tablėčių, iš kavos kapsulių ar tai bus pod-system kavos aparatas? Dauguma renkasi iš kavos pupelių arba maltos kavos ir mano nuomonė kad tai yra teisingas pasirinkimas. Nes, 1. kapsulėmis yra užteršama gamta, 2. kavos puodelio savikaina yra didesnė. Dėl užteršamos gamtos pridedu faktą. Žemiau nuotraukoje pavaizduota kiek šiukšlių išmetama išgėrus virš 1000 puodelių kavos iš pupelių ( kairėje ) ir atitinkamai kiek šiukšlių išmetama naudojantiems kavos kapsules ( dešinėje ).

kavos pupelės ir kapsulės

Patarimai renkantiems kavos aparatą namams:

  1. Automatinis ar pusiau automatinis kavos aparatas? Jeigu Jums patinka mėgautis kavos ruošimo procesu tuomet rinkitės pusiau automatinį kavos aparatą. Tuo atveju jei norite kad aparatas kavą paruoštų vieno mygtuko paspaudimu, rinkitės automatinį kavos aparatą.
  2. Apsisprendžius su pirmu klausimu prieinam prie kitos dilemos, kokį modelį pasirinkti? Jeigu geriate tik juodą kavą ir espresso, pasirinkimas bus mažesnis o jeigu mėgstate gerti gėrimus su pienu, pvz.: Cappuccino, Latte machiatto, Cafe Latte pasirinkimas didėja, todėl duosime vieną liaudišką patarimą, nuvažiuokite į kokį Topo centrą ir pačiūpinėkite įvairius modelius, jeigu yra galimybė pabandykite patys paruošti vieną-kitą gėrimą. Svarbu kad Jums patiktų kavos aparato valdymas.
  3. Labai svarbus dalykas yra kavos aparato priežiūra, todėl sužinokite kokiu būdu Jūsų preliminariai pasirinktą modelį reikia prižiūrėti, kokiu būdu daromas: kavos sistemos valymas, kavos aparato nukalkinimas arba filtro keitimas, kapučinatoriaus valymas ir priežiūra ir kt. Tai yra be galo svarbūs aspektai, nes jeigu Jums šios procedūros bus per sudėtingos, abejoju kad Jūs tinkamai ir laiku prižiūrėsite savo kavos aparatą. Dažnai aparatai genda dėl nepriežiūros, laiku neatlikto valymo ar nepakeisto filtro, tada prasideda papildomi rūpesčiai :) nuvežti aparatą į servisą, likto be jo kažkuriam laikui, atvažiuoti jį atsiimti, dar sumokėti už gedimo šalinimą ir t.t. Todėl siūlau prieš perkant į tai atkreipti dėmesį.
  4. Jeigu Jūs radote kavos aparatą kuris Jums tinka remiantis 3 kriterijais tai visi kiti niuansai remsis tik į Jūsų galimybes.

Jeigu norite profesionalios konsultacijos išsirenkant būtent iš JURA kavos aparatų asortimento, juos pačiūpinėti, paruošti kavos gėrimus ir vietoje priimti sprendimą - susisiekite su mumis, mes padėsime Jums išsirinkti tinkamą modelį.

Mes dirbame tik su automatiniais JURA kavos aparatais, todėl jeigu galvojate pirkti JURA kavos aparatą bet dvejojate kokį modelį pasirinkti, paskambinkite mums o jeigu esate nusižiūrėję kito gamintojo modelį paskambinkite mums ir mes nukreipsime pas patikimus pardavėjus Saeco, De Longhi, Krups ir kitų kavos aparatų gamintojų.  😉

TEL. +37064839588 | EMAIL: JULIJA@KAVATEKA.LT

Mocha Flip

Ne už kalnų Velykos ir ta proga norime pasidalinti vienu skaniu kavos gėrimo receptu - Mocha Flip. Šio gėrimo paruošimo būdų yra begalybė, netgi sunku surasti originalų receptą, todėl aprašome vieną iš variantų kurį ruošėme ir ragavome patys. Ingredientai: 1 stiklinė šaltos juodos kavos 1 stiklinė pieno 1 kiaušinio trynys 1 šaukštas cukraus ledo kubeliai Kaip…
Daugiau

Espresso, kaip svarbiausias elementas

  Ką mes žinome apie espresso ir kodėl jis yra toks svarbus kavos gėrimų ruošime. Pažiūrime pradžiai kavos gėrimų klasifikatorių. Šie gėrimai ruošiami praktiškai kiekvienoje kavinėje, o šių gėrimų esminis pagrindas yra "Jo Didenybė ESPRESSO" - Karalius kavos pasaulio... Ir šiandien plačiau būtent apie ESPRESSO (apie klasifikatorių vėliau:)). Nepaisant gana sudėtingos paruošimo procedūros (jei ruošiame kokybišką gėrimą) - espresso yra gana…
Daugiau